• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
  • Сб-Нд: Вихідний
  • Замовлення на сайті 24/7

Клей для паркету – який краще? Обираємо разом

З правильно підібраним матеріалом ваша підлога прослужить довше та буде надійнішою і безпечнішою для всіх мешканців дому. Для того, щоб обрати клей для паркету потрібно врахувати багато деталей, в яких ми й спробуємо зараз розібратись.

Є три види основ для клею:

  1. Водно‑дисперсійна. Такий матеріал найекологічніший з усіх видів. Коли клей застигає, то він випаровує зовсім не токсичні речовини. Він не має різкого аромату чи алергічної дії, а тому найкраще підходить для усіх типів житлових приміщень. Їх поділяють за відсотковим складом води в суміші. Від того і залежатиме ціна – більше води, то нижче вартість. Найкраще водні клеї підійдуть для дубової дошки, яка відрізняється своєю стійкістю до вологи. А решта порід можуть деформуватися під впливом води. Також змінюватись можуть паркетні дошки від подальшого потрапляння вологи на них. Особливо не рекомендують використовувати дисперсійні клеї для тонкого паркету з вільхи та бука.
  2. На розчинниках. Найуніверсальніший вид, що використовується для всіх видів дерева, бо не мають води та дуже добре зчіплюються з основою. Але у відкритому стані такий клей може пробути не довше 15 хвилин. А при тому він повністю затвердіває за декілька діб. Якщо до складу входить каучук, варто пам’ятати, що він легкозаймистий. Тому при його монтажі краще бути обережним з джерелами вогню, такими, як сигарети чи запальнички.
  3. Двокомпонентні, реактивні. Це найміцніший вид: два компоненти в ньому при намащуванні вступають в реакцію, в результаті якої й приклеюється паркет. Такий процес триває лиш добу. На його міцність не впливатиме порода деревини товщина паркету чи основа, на яку його вкладають. Тобто реактивний клей – універсальний засіб. Але такий варіант клею – найдорожчий, проте ціна окуповується якістю та довговічністю. При нанесенні варто використовувати маску від шкідливих випарів.

Тепер з’ясуймо, як за вимогами обрати потрібний вам вид:

  • Звичайно ж, клей має бути довговічним та надійним. Саме від нього в першу чергу залежатиме термін експлуатації паркету.
  • Якщо продукт якісний, то він не має містити багато води. Часто виробники нею зловживають, таким чином роблячи клей дешевшим. Через всихання та деформацію паркет може скрипіти та випадати.
  • Паркетний клей не має шкодити здоров’ю мешканців кімнати, опісля висихання.
  • Найкращі речовини після висихання зберігають свою еластичність. Це дозволяє паркету трохи всихатись чи деформуватись, не відстаючи. Також такий клей з часом не дає підлозі всідатися.

Так, для приклеювання штучного паркету з ясеня або дуба до фанери радять кріпити на клей з водною основою. А для паркету з лаковим покриттям знизу краще брати речовину стійку до вертикального розривання. Фруктові та екзотичні породи дерева краще встановлювати на безводні клеї. Вони дуже чутливі, тому й вимагають речовин з особливими складниками. Для паркету з замками в жодному разі не можна використовувати клей з водою. Пам’ятайте, що інколи низька ціна може вказувати на завершення терміну дії речовини.

Залишити відповідь