• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
 • Сб-Нд: Вихідний
 • Замовлення на сайті 24/7

Як клеїти корок на стіни – поради експертів

КОРОК НА СТІНИ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЯК ЙОГО КЛЕЇТИ.

В будівництві корок використовують, як хороший шумо- і теплоізолятор. Він виготовляється із кусків дерева, які сполучені такими ж шматочками в подрібненому вигляді. Всю цю суміш спресовують і виходить корок у вигляді листків різної товщини (від 2 до 6 см), чимось схожий на листки гіпсокартону. Всі вони переважно мають природні відтінки деревини.

Найпопулярнішим виробником настінного корка є португальська компанія «Wicanders». Ось декілька її екологічних моделей: «Stone Art Oyster 600*300*3мм», «Hawai Red 600*300*3мм», «Hawai Brown 600*300*3мм».

Отже, що потрібно для якісного монтажу коркового покриття стін?

 • Спочатку переконайтесь в тому, що стіна знаходиться в належному стані. Вона має бути сухою, чистою та рівною. Якщо поверхня, де проводяться роботи, фарбована, її треба обробити так, щоб утворились потертості. Це дозволить корку міцніше пристати до стіни. Якщо поверхня нестабільна й обсипається монтувати корок на неї також не можна. Для такого випадку потрібно використати ґрунтовку глибокого проникнення.
 • За 48 годин до монтажу корок треба дістати з обгортки та дати йому акліматизуватися в приміщенні, де будете стелити. Якщо цього не зробити, матеріал може деформуватися та утворити щілини між стіною і своєю поверхнею.
 • При тому вологість стіни не має переважати за 2,5-3%. Її вимірюють гігрометром. Температура повітря має бути – не менше 18 градусів, а вологість повітря 40-65 %.
 • Для додаткової чистоти стіни під час процесу, можна попилососити приміщення.
 • Кріплять корок до стін спеціальним клеєм: «W-240», «Cola Cork FC», «MULTIFIX». Він продається в різних упаковках, в залежності від того, який об’єм вам треба. Вибирати треба клей відповідно до ваших потреб: коркову плитку клеять стандартним одно- чи двостороннім способом. Для першого варіанту використовують універсальний акриловий клей, а в другому – контактний. Стандартний односторонній спосіб – зручніший, а другий більш надійний.
 • За допомогою спеціальних приладів (рулетка, рівень та ін.) на поверхні стіни роблять розмітку. Креслять дві симетричні лінії-вісі, що стануть точкою відліку. Потім відмірюють положення першого листка корку. Без цього ви можете покрити стіну нерівно. До того ж працювати з розміткою зручніше.
 • Розчин клею наносять тонким шаром за допомогою шпателя приблизно на 2 квадратних метри стіни. Якщо ви клеїте двостороннім методом, тоді клеєм вкривається ще й сама плитка. Це роблять також шпателем. Корок має підсохнути після цього 20-30 хв, тоді його можна монтувати.
 • Потім фіксують першу плитку. Перед тим, як її цілком наклеїти, впевніться, що вона знаходиться в потрібному вам положенні. Її потрібно буде міцно притиснути – це роблять починаючи з нижнього краю. Рекомендують навіть трохи простукати молотком. Не забудьте також вирізати в корку отвори під розетки та інші необхідні конструкції.
 • Далі монтують наступні листи корку поступово. Перший ряд вибудовується від центру до країв.
 • Клей підсихає приблизно 10-30 хвилин. Все залежить від температури та вологості повітря в кімнаті.

Викладати корок ви можете не рівно, а принципом цегли, коли кожен наступний ряд зміщений. За цегляним принципом викладання нерівні шви будуть менш помітні. Для такого варіанту вам потрібно буде покласти перший ряд цілком аж до стінки. Потім викласти другий рівень, третій… і так скільки знадобиться. Край плитки з другого ряду має бути на рівні середини нижчої плитки з верхнього ряду. До того ж, обрати тип викладу потрібно ще до початку робіт – це важливо для дизайну та розрахунку матеріалів.

За корковим покриттям неважко доглядати. Його час від часу чистять порохотягом чи вологою ганчіркою. Якщо у вас є забруднення від жиру – їх можна вивести за допомогою мийних засобів. Якщо будуть такі плями, що не піддаються відмиванню, їх можна зняти дрібнозернистою шкуркою. Потім поверхню обробляють воском або спеціальним лаком.

Залишити відповідь