• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
  • Сб-Нд: Вихідний
  • Замовлення на сайті 24/7
коркове покриття

Коркове покриття – що таке корковий агломерат?

КОРКОВЕ ПОКРИТТЯ ВИДИ. КОРКОВИЙ АГЛОМЕРАТ

Корковий агломерат – це залишки деревини або корків, що пресуються в листи різного розміру та товщини. По-іншому в чистому вигляді його називають технічним корком. Для виготовлення коркового агломерату з дерева знімають кору таким способом, що воно залишається непошкодженим. Потім її добре подрібнюють для надання зручної форми кінцевому продукту.

Сьогодні найбільший виробник цього матеріалу – Португалія.

Ще з давніх часів цей матеріал використовували для кліматичного контролю своїх осель. Всі будівельники знають про корковий агломерат, що це один з найпоширеніших і найдавніших ізоляторів. Сам корок має порожнисту структуру. Так, тепло зберігається в порожнинах з повітрям, як в гуски між пір’ям. Там немає вуглекислого газу, що робить його ще теплішим. Це дозволяє вам корковим агломератом утеплити собі стіни в оселі.

Корковий агломерат властивостей має багато. Серед них виділяють такі:

  • В цьому матеріалі не утворюється конденсат.
  • Він захищає від шуму.
  • Безпечний, бо не проводить струм.
  • Корок екологічний та натуральний.
  • Гіпоалергенний.
  • З часом не змінює структуру, розмір та властивості. Не псується від вологи чи надлишку тепла.
  • Також не впливають на нього грибки чи пліснява – він бактерицидний.
  • Він фактично не горить і не виділяє отруйних речовин, коли тліє.

Купити коркову підкладку у вигляді агломерату для монтажу можна в листках або рулонах. Першу форму використовують для матеріалу більшої товщини, а другу – для тонкого корка. Товщина листів коливається від 2 до 6 міліметрів, а периметр його є в більшості випадків – 50*100 см. Такі розміри розраховані під інші будівельні матеріали – тобто їх спеціально узгоджують для вашої ж зручності. При необхідності ви завжди можете вирізати шматок корку потрібної вам форми.

Використовують коркові листи в будівництві для покриття стін. Так, корковий агломерат теплопровідність має не гіршу ніж шумоізоляцію. Його прирівнюють до пінополістеролу та мінеральної вати. В окремих випадках вкривають ним і стелю чи дах. Ізолюють агломератом і від вібрацій. Зрештою, це гарний та дешевий оздоблювальний матеріал. Технічний корок використовують для плаваючої підлоги, як підстилку під ламінат чи щитовий паркет. Кладуть його також разом з теплою підлогою та використовують в каркасному будівництві.

Найдорожчим буде цільний корок, він використовується в виготовленні шпалер, основи для взуття та корків для пляшок. Загалом цей матеріал – дуже універсальний і сфер його застосування безліч.

Поділяється на види корковий агломерат характеристиками. Виділяють – чорний (чистий) і білий (збірний) корок.

Чорний агломерат винайшли 1892 року. Він складається з гранул деревини дуба, скріплених між собою натуральною смолою (суберіном). Цю смолу видобувають з тих же гранул методом нагрівання. Деякі гранули обвуглюються, тому агломерат і має такий колір – чорний. Сучасні технології дозволяють обробляти матеріал теплом і паром. Такий корковий агломерат звукоізоляції сприяє так само, як і утриманню тепла в будинку(збільшує термічний спротив будівельного матеріалу). Його показник теплопровідності – 0,04. Тому його переважно використовують для теплоізоляції.

А білий агломерат ідеально підходить для дизайнерського оформлення квартири чи будинку. Він має невелику вагу та виготовляється з використанням високотехнологічного обладнання. Він має коефіцієнт поглинання звуку – 0,10 на 1000 Гц. Вогнетривкий, належить до класу – М3. Щільність такого листка від 100 до 130 кг на кубічний сантиметр. Його розміри з часом можуть змінитися не більше, як 0,3 % від початкового стану.

Ціна агломерату є більшою, наприклад, з мінватою. Але вона виправдана всіма його якостями та довговічністю. Кріплять корок переважно на клей для корку.

Залишити відповідь