• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
  • Сб-Нд: Вихідний
  • Замовлення на сайті 24/7
Чердачные лестницы Original
Чердачные лестницы Modified

Загальна інформація по сходах, типи та опис

Зазвичай вилази для горища – це компроміс між зручністю та їх розмірами. У нових будинках сходи на горище повинні бути включені в проект.  Через різноманіття форм і розмірів дахових сходів вимоги до встановлення відрізняються, і ці параметри часто диктують: місце, де вони можуть бути встановлені, їх розмір і форму в перекритті між двома рівнями. 

Вибір оптимальних сходів

При адаптації горища для житлових цілей рідко вдається побудувати зручні, повнорозмірні сходи. Такі драбини повинні мати нахил 30-35° і ширину, щонайменше 80-90 см. Тоді вони займають при горизонтальній проекції на перекриття близько 4м2.Повнорозмірні сходи є дуже комфортними для підйому (глибину і підйом сходинки можна підібрати спеціально під ергономіку вашої сім’ї), вони можуть стати частиною інтер’єру і бути надзвичайно вишуканими, роблячи надзвичайний дизайнерський акцент в приміщенні. Тим не менше, найбільш поширеним є встановлення в коридорі, де вони не можуть займати дуже багато місця і, очевидно, перешкоджають комунікації. Ще одним обмеженням є необхідність забезпечити достатню висоту, щоб при підйомі по сходах ви бува не зачепились головою за стелю, для цього необхідно вдало розрахувати розміри отвору. Таким чином, кінець драбини на горище не повинен бути розташований дуже близько до зовнішньої стінки; сходи також необхідно проектувати паралельно схилу даху, це в свою чергу дає немало суттєвих переваг. Мінімальні вимоги до драбин досить важко визначити, тому що, в значній мірі це залежить від віку жителів і їх статури, а також частоти використання. Тим не менш, можна припустити, що середній нахил для комфортного підйому не повинен бути більше, ніж 45°, а ширина повинна бути не менше, ніж 60см. Для прикладу якщо висота приміщення близько 280 см (висота від підлоги до стелі плюс товщина стелі), прямі сходи зі звичним ухилом повинні мати близько 3 м в довжину (в горизонтальній проекції на підлогу). Методами зменшення цієї довжини слугує збільшення ухилу, влаштування сходинок одних над одними. Тим не менш, вони менш зручні, ніж прямі сходи. Хорошим рішенням є також влаштування гвинтових сходів.

Види сходів

Є різні типи сходів, що використовують для підняття на горище: одні потребують багато місця для встановлення, але дуже зручні, а інші надкомпактні, але зручністю підйому поступаються. Залежно від призначення горища, вилази можуть мати різну конфігурацію. Їх виготовляють з різних матеріалів, для прикладу:

Залізобетонні чи бетонні зазвичай широкі та зручні, масивні та дуже надійні. Однак для ії встановлення має бути підготований спеціальний підсилений монтажний пояс та місця встановлення. Такі сходи мають значну вагу і перекриття повинно мати змогу нести це навантаження. Часто в стадії реконструкції чи перепланування організація бетонних сходів не є можливою, оскільки конструктивно перекриття не має змоги нести збільшенні навантаження, що зумовлені суттєвою вагою даної конструкції. Але якщо ви все ж вирішили влаштувати саме бетонні сходи на горище то вони мають ряд плюсів, яких немає у дерев’яних чи складних драбин, це власне – надійність, довговічність, зручність.

Сходи на горище

Модульні (дерев’яні, металеві, бетонні) складаються з кількох модулів (маршів) та потребують проміжних між маршових площадок. Є достатньо комфортабельними та можуть мати різну конфігурацію. Їх встановлення дещо ускладнюється через те, що є декілька модулів. Однак матеріали виготовлення дають великий простір для підбору конфігурації.

Сходи модульні
Модульні сходи

Гвинтові (дерев’яні, металеві) сходинки розташовуються навколо своєї осі. Компактні однак підходять не всім.

Сходи гвинтові приклад
Гвинтові сходи

Збірні сходинки можуть закріплюватись в напрямляючій несучій лиштві чи балці, або безпосередньо в боковій стіні. Мають велику перевагу, в мобільності і компактності.

Розкладні – такий тип драбин є доволі зручним оскільки економить місце в приміщенні і дозволяє легко зібрати чи розібрати їх. Це досить зручно, зважаючи на те, що горища не завжди є житловими приміщеннями або рідко використовуються. В піддашші часто організовують майстерні, спальні для гостей, чи кімнати для дозвілля, тому використання розбірних сходів є доцільним, такі сходи на горище можна розкласти, а за потреби зібрати назад без жодної шкоди для дизайну інтер’єру.

Розкладні сходи на горище
Розкладні сходи на горище

В нашому інтернет-магазині “Ганок” представлено багато розбірних сходів для горищ з різними габаритними розмірами отвору, що беззаперечно задовольнить ваші потреби, а також маючи різний дизайн, вони є легкими в монтажі та надзвичайно практичні та легкі у використанні. Можна вибрати моделі з металу або натурального дерева. Це ідеальний вибір для компактних приміщень, або там, де горище використовується не постійно. 

Залишити відповідь