• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
  • Сб-Нд: Вихідний
  • Замовлення на сайті 24/7

Підвісна стеля. Монтаж своїми руками

Стеля – один із головних елементів кімнати. Тому так важливо, щоб вона була рівною та надійною. І все це можна виконати власноруч.

Для підвісної стелі, що обов’язково складатиметься із каркаса і облицювання, вам знадобиться стартовий UD та основний профіль CD, прямі підвіси, дюбеля і звісно ж – гіпсокартон.

Стелю можна робити в один або кілька рівнів, оскільки гіпсокартон доволі вдалий матеріал для таких маніпуляцій.

Тепер розберемо монтаж по кроках.

  1. Виміряйте вашу стелю та зробіть розмітку на ній. На стіні потрібно накреслити легеньку рівну лінію, такі ж розмітки роблять і в кутах кімнати. Для цього знадобиться гідрорівень на 4 помітки в віконці та довжиною не менше 1,5 метра. Зміщення цієї лініє неприпустиме. Для більшої точності інколи використовують лазерний рівень.
  2. Після такого горизонтального рівня робимо детальну розмітку на всій стелі. Ви маєте позначити місця, де прикріпите прямі підвіси.
  3. Далі встановлюють «направляючий» профіль. Його монтують по всьому периметру приміщення. Там, де він дотикається до стіни, на його поверхню кріплять клейку стрічку. Стандартно профіль CD має 3 метри дожини, які при потребі врізаються. На таку відстань має мати 4 точки кріплення. Дюбеля мають бути з капелюшками, які надійно втримають конструкцію під стелею.
  4. На профіль монтують підвіси. Вони кріпляться на розмітці з інтервалом до 1 метра. При тому в протилежних стінах відступи мають бути симетричні. Тут вже краще використати шурупи та пластикові дюбелі. Якщо конструкція важка, краще використати дюбелі з металу. Коли дійдете до місця, де схрещуються профілі, то ставити підвіси потрібно буде з обох сторін зіткнення.
  5. Потім ставлять стельові профілі. Довгі конструкції кріпляться від однієї стіни до іншої. А між ними монтуються поперечні короткі профілі. Так стельові профілі вставляють в направляючі, тобто основні. Його здійснюють за допомогою самонарізів. Також радять постійно перевіряти стелю рівнем, щоб мати змогу корегувати її в процесі.
  6. Аж тепер кріпимо гіпсокартон. Вони встановлюються перпендикулярно до довгих направляючих профілів. Поєднувати листи потрібно на середині профілю. Їх прикручують за допомогою самонарізів, які мають втопитися на 2-3мм в матеріал. Якщо трапляється так, що в місці кріплення, самонаріз розколює гіпсокартон, то потрібно його вийняти та прикрутити за 3-4 см від розколу. При монтажі варто врахувати, що по периметру кімнати стоятиме вузький профіль. Чим менше є зіткнень гіпсокартонних листів, тим ваша стеля виглядатиме красивіше. Якщо використовувати матеріали від різних виробників в одному приміщенні, то варто пам’ятати про різницю в їх товщині.
  7. І наостанок конструкцію шпаклюють та фарбують, встановлюють світильники та лампи, на які попередньо розрахували отвори.

Щоб не зламати гіпсокартон, його ще потрібно попередньо правильно нарізати. Для цього можна використати рівну рейку  для розмітки. Також під її спрямуванням роблять надріз будівельним ножем на 2-3 мм. Далі його ставлять на край столу і ламають. Зазвичай він ділиться рівно, якщо все перед ти було зроблено за інструкцією. Зайвий картон видаляється канцелярським ножем. При потребі краї обробляються наждачним папером чи рубанком.

Отож, монтувати стелю своїми руками не так вже й складно. При наявності всіх необхідних матеріалів, робота власноруч зекономить вам гроші та час на пошуки майстрів.

Залишити відповідь