• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
  • Сб-Нд: Вихідний
  • Замовлення на сайті 24/7
пенополистирол или минеральная вата

Мінвата чи пінопласт – що краще для утеплення?

Пінополістирол – це білий матеріал, що складається з багатьох повітряних кульок пінопласту. Вміст повітря в ньому – 98%. Тому він погано проводить тепло і особливо легкий.

Мінвата – матеріал з волокнистою структурою. Її виготовляють із розплавлених гірських порід, доменних шлаків та їх сумішей. Зазвичай вона має форму пластів, скручених в рулони.

Це доволі відомі матеріали в колах будівельників. Найчастіше вони використовуються для утеплення будинків. І той і той все ще перебувають на піку своєї популярності. То ж який утеплювач краще – мінеральна вата чи пінополістирол?

Что выбрать пенопласт или минвату

З точки зору зручності укладення мінвата зручна, але вона потребує додаткового покриття гіпсокартоном чи чимось іншим. Це ускладнює процес та зменшую вашу кімнату. В той час пінополістирол має вигляд прямокутних листків і його потрібно вирізати під різні деталі будинку, але покривають його лише шаром штукатурки для естетичного зовнішнього вигляду.

Пінополістирол чи мінеральна вата, що краще пропускає вологу?

Звісно ж вата, крізь неї може проходить волога та незначна кількість повітря. Така циркуляція дужа вадлива в будинках з поганою вентиляцією. Якщо стіна, яку ви викладете ватою має полімерне покриття, що не пропускає пар та вологу, то всередині може утворитись конденсат, що погано повпливає на результат вашої роботи. Водночас пінопласт не пропускає крізь себе нічого. Тому пар виводитиметься в ньому через щілини або стики.

Мінвата – екологічна та особливо підходить для дерев’яних будинків, бо під ними деревина не буде гнити. А для виготовлення пінополістиролу все ще використовують шкідливу речовину – фреон. Його не рекомендують розміщувати всередині кімнат.

То що тепліше мінеральна вата чи полістирол? Коефіцієнти теплопровідності у них майже однакові, але лідирує все ж пінополістирол. Таку ж теплопровідність, як пінопласт має лише один вид листової вати – базальтова.

Термін служби пінопласту, як стверджують, 10 років. Але це при умові, якщо він не матиме захисного шару зверху. Декоративне покриття збільшує його «життя» в рази. Мінвата ж без захисного покриття взагалі не використовується, тому служить теж довго.

Пінополістирол чи мінеральна вата що краще чинить опір вогню? Відповідь – мінеральна вата. Пінополістирол згорає одразу ж. До того ж він виділяє токсичні випари. Інколи в нього додають спеціальні антипіренти, що тимчасово не дозволяють йому підтримувати горіння. Але це лиш на певний час.

Цінова категорія в обидвох матеріалів однакова. Все залежить від їх виду і бренду.

Мультирок
Пеноборд

Згадаємо ще про особливий вид пінопласту – екструдований. Він є найкращим з усіх різновидів пінополістиролу. То що краще  екструдований пінополістирол чи мінеральна вата? Перший утеплювач перевищує вату за всіма характеристиками. Такий матеріал використовують в промислових масштабах для покриття стін, підлоги, даху та будівлі споруд.

Отож, давайте визначимо пінополістирол чи мінеральна вата, що краще підходить для вашого утеплення.

Використовуйте пінопласт для утеплення фасадів, що мають контакт із мокрою землею. Ним вкривають стіни будинків, якщо вони блокові або цегляні. Купують пінополістерол для невентильованих дахів – при цьому зверху кладуть гідроізоляційний шар.

Для дерев’яних будинків зі стінами, що дихають краще обрати мінеральну вату. Також нею обшивають перегородки, стелі, підлоги житлових приміщень. Використовують вату для утеплення горищ, мансард, скатних дахів, де обов’язково залишають простір для вентиляції. Базальтову вату вважають вогнетривкою – вона витримує від 0 до 1000 градусів. Відповідно застосовується там, де особливо важлива безпека. Мінватою також обгортають труби, оскільки вона дуже гнучка.

Тепер вибір залишається за вами.

Залишити відповідь