• Пн-Пт: 9.00 - 18.00
 • Сб-Нд: Вихідний
 • Замовлення на сайті 24/7

Коркові панелі: створіть свій будинок самі

Монтаж пробкових пластинок не займає багато часу. Щоб робота закінчилася успіхом, достатньо буде добре підготувати основу і застосувати відповідний клей.

За добу до початку

Коркові панелі, як і всі натуральні матеріали, повинні трактуватися з відповідною турботою. Слід їх зберігати в фабрично закритих упаковках у сухих і добре провітрюваних місцях. Складання корку в приміщеннях з перемінною вологістю (нижче 45%  і вище 65%) може призвести до деформації пластинок. У приміщеннях, де ви маєте намір інсталювати корок, має бути сухо. Всі можливі роботи повинні бути закінчені. Фахівці рекомендують акліматизацію пластинок і клею в даному приміщенні щонайменше тривалістю 24 години перед інсталяцією. Ідеальна температура для монтажу корку – 18°C. Ніколи не можна монтувати корок, якщо температура в приміщенні нижча 15°C. Виробники зазвичай застерігають, що не несуть відповідальності за встановлення корку на невідповідній основі, при використанні неправильного клею. Знадобляться інструменти та допоміжні матеріали: гострий ніж (напр. для шпалер), олівець, рулетка, шпатель, чиста ганчірка, гумовий валик та інше.

Підготовка основи

2c3ac06afb43bbbd281ccfb5798da7a6 Перш за все, потрібно підготувати стіну. Слід усунути стару фарбу, залишки шпалер, жиру, воску і всього іншого. Основа повинна добре поглинати вологу, бути рівною, міцною, гладкою і сухою. Нерівності, виступи, подряпини або тріщини треба ліквідувати шпаклівкою. Перевірте зчеплення старих художніх оболонок, наприклад емульсії або лаків (в разі необхідності слід їх усунути). Крейдяні або вапняні фарби повинні бути безумовно усунені.

Коли основа нова:

 • на традиційні штукатурки корок можна приклеювати після трьох-чотирьох тижнів після закінчення штукатурення;
 • на гіпсово-картонні плити – після висихання шпаклівки.

Коли основа стара:

 • порошиться або кришиться – необхідно нанести матеріал, який підправить слабкі місця;
 • якщо нерівна – потрібно вирівняти, використовуючи вирівнювальну або штукатурну суміш;
 • з плямами – плями слід зашліфувати або зафарбувати фарбою;
 • штукатурка відшарувалася від стіни – потрібно заґрунтувати, вирівняти і висушити;
 • фарба лущиться – видалити всі залишки, використовуючи металевий шпатель або дротяну щітку;
 • зафарбовано клейовою фарбою – змити або зіскоблити;
 • стіни зі шпалерами – старі шпалери треба обірвати.

Якщо поверхня раніше була пофарбована дисперсною або олійною фарбою – можна піти двома шляхами:

 • вибрати дисперсійний клей для пробки. В такому випадку старі оболонки потрібно усунути;
 • якщо ж буде використовуватися контактний клей, можна цього уникнути – достатньо добре вимити стіни, а після висихання перевірити зчеплення, приклеюючи одну пластинку.

Готуємо корок

Безпосередньо перед приклеюванням слід вийняти панелі з упаковок і порівняти їхні відтінки, потім розмістити так, щоб на стіні виникла цікава композиція, а не випадкові плями.

Підготовка інструментів і допоміжних матеріалів

2fe15905c5d06ec879f34e82722ef8fcДля того щоб уникнути забруднення, не зайвим буде запастися плівкою і клейкою стрічкою. Знадобляться також рулетка, ватерпас, кутник, ніж, олівець, гумовий і велюровий валик, чиста ганчірка, кисть, зубчастий шпатель.

Для інсталяції стінного корку краще застосувати дисперсійний клей. Це екологічний клей, з низькою емісією, що не містить розчинника. Пензлем або велюровим валиком накладається рівномірний і тонкий шар клею. Клей повинен виявитися на внутрішній стороні пластинки, а також на стіні. Після накладення клею на стіну слід почекати щонайменше 30 хвилини до висихання основи. Після цього можна накладати попередньо змазані клеєм пластинки на стіну і підрівняти їх гумовим молоточком. Час для остаточного висихання становить близько 60-90 хвилин. Гіпсові штукатурки, вапняні, цементні, гіпсові-картонні плити буде не зайвим раніше заґрунтувати з метою збільшення зчеплення. Найкраще підійдуть дисперсійні ґрунтовки.

Можна для пробкових панелей використовувати неопреновий контактний клей із високим вмістом розчинника. Клей слід накладати на основу і панель, використовуючи кисть або велюровий валик так, щоб виникла тонка рівномірна оболонка.

 УВАГА! Приміщення треба в процесі монтажу старанно провітрювати. Діти не повинні перебувати в приміщенні.

ozdoblennya-stin-dekorativnimi-panelyami-svoimi-rukami-2Накладається пензлем або валиком тонкий рівномірний шар клею на поверхню. Потім змащують відповідну кількість пластинок і відкладають їх на кілька хвилин, щоб висох клей. Ніколи не прикладайте пластинки до основи, якщо клей не висох, оскільки це може спричинити відклеювання корку або виникнення “бульбашок” під пластинками. При використанні контактного клею відкоригувати положення панелей неможливо. Після приклеювання пластинки треба її дотиснути до основи за допомогою гумового молотка. Контакт повинен бути на всій поверхні клеєних пластинок, а зокрема слід старанно дотиснути їх бровки.

Початок роботи

Коли стіни вже підготовлені і корок пройшов 24-годинну акліматизацію, можна починати його клеїти. При великій поверхні стіни фахівці радять почати монтаж корку від центру так, щоб не втратити на його краях вертикалей і рівнів. З цією метою за допомогою рулетки і рівня на стіні відзначають дві перпендикулярні лінії таким чином, щоб можна було від точки їхнього перетину почати компоновку панелей. Невідкладно після розведення клею починають поклейку пластинок. Забруднення клеєм слід усувати негайно вологою ганчіркою. Пластинки слід витягнути з фабричних упаковок безпосередньо перед монтажем. Корок –  це натуральний матеріал, тому існує ймовірність наявності невеликих відмінностей у відтінках окремих пластинок. Варто розкласти пластинки в тій послідовності, в якій ви збираєтеся їх монтувати. Додайте вже витягнуті з упаковок пластинки, щоб досягти цікавої композиції зразків і відтінків. Пластинки слід перевірити з точки зору замірів і відтінків перед початком інсталяції.

Залишити відповідь